ozonowanie

Słownik pojęć – najlepsze ozonowanie

Kiedy napisałem, że pracuję w firmie zajmującej się między innymi deratyzacją, kilka osób zapytało, czym ona się różni na przykład od dezynsekcji i na czym polega moja praca. Tak więc, żeby nie pisać każdemu z osobna, postanowiłem poświęcić ten wpis wyjaśnieniu pojęć związanych z moją pracą.

Ozonowanie i inne sposoby na szkodniki

ozonowanie

Deratyzacja to szereg działań mających na celu zwalczenie gryzoni i zabezpieczenie przed nimi obiektów. Hasło to jest kojarzone głównie z odszczurzaniem, ale deratyzacja to również zwalczanie kretów, myszy i innych szkodników. Stosowane są w niej środki chemiczne, fizyczne i biologiczne. Dezynsekcja natomiast to pozbywanie się szkodliwych owadów, na przykład zwalczanie karaluchów i innych owadów biegających, a także owadów latających i roztoczy. W tym przypadku stosowane są metody fizyczne, chemiczne, biotechnologiczne i mechaniczne. Najlepsze ozonowanie to rodzaj dezynfekcji, czyli odkażenia mającego na celu zniszczenie bakterii i wirusów. Czynnikiem biobójczym w przypadku ozonowania, nie są środki chemiczne, tylko gaz ozon, charakteryzujący się silnymi właściwościami utleniającymi. Ten rodzaj dezynfekcji pomoże między innymi w pozbyciu się zarodników pleśni i grzybów oraz w zabiciu nieprzyjemnych zapachów. Tak więc, jeśli w Waszym ogródku zamieszka nieznośny kret i nie da się wykurzyć, żadnym domowym sposobem, a piwnicę opanują karaluchy, myszy albo szczury (a może wszystko na raz), śmiało możecie mnie wołać na pomoc. Moja praca właśnie na tym polega, by pozbywać się wszelkich niechcianych towarzyszy.

Uprzedzę Wasze pytania: Po pierwsze, nie brzydzę się. Po drugie, może nie uwielbiam swojej pracy, ale przyzwyczaiłem się już do niej, znam się na tym co robię i robię to dobrze. Dzięki temu bezpośrednie efekty dają mi satysfakcję.