spływy kajakowe Brda

Spływy kajakowe i porównanie województw

Kujawsko-pomorskie, czy może pomorskie? Te dwie jednostki administracyjne należą do obszarów polodowcowych, w których dominują jeziora i rzeki. Różnicą jest to, że województwo pomorskie ma dostęp do morza, natomiast kujawsko-pomorskie – nie. Mimo to, oba województwa charakteryzują się podobnym ukształtowaniem terenu oraz zalesieniem.

Kujawsko-pomorskie organizuje liczne spływy kajakowe Brdą

spływy kajakowe BrdaSą atrakcyjne pod względem turystyki. W obu województwach można dobrze wypocząć. W pomorskim polecany jest wypoczynek nad morzem i zwiedzanie trójmiasta. Województwo kujawsko-pomorskie słynie natomiast z Borów Tucholskich, które są chętnie odwiedzane przez ludzi z całej Polski, natomiast miastami najczęściej zwiedzanymi są: Bydgoszcz, Toruń i Ciechocinek, który jest także obszarem uzdrowiskowym. Zarówno województwo kujawsko-pomorskie, jak i pomorskie jest województwem słynącym ze sportu. Organizowane są spływy kajakowe na Brdzie, która swój początek ma w województwie pomorskim na Kaszubach, a kończy się w Bydgoszczy w województwie kujawsko-pomorskim. Bardzo często można wybrać się do obu województw na różnego rodzaju zawody sportowe na przykład na żużel. Podsumowując, istnieje duże podobieństwo w atrakcyjności turystycznej obu województw i pomijając fakt, że w kujawsko-pomorskim nie ma morza, to ich przyroda jest bardzo podobna.

Gdybym miałabym wybrać, w jakim województwie wolałabym żyć, odpowiedziałabym, że chciałabym pracować w Gdańsku , ale wolny czas lepiej jest spędzić nad Brdą na Kujawach, ponieważ tutaj się wychowałam i mam do tego miejsca ogromny sentyment.