Sprawne serwisowanie pomp ciepła

Pompy ciepła są w większości przypadków bardzo prostymi konstrukcjami, a tym samym awarie zdarzają się w nich bardzo rzadko. Z tego samego powodu, każda awaria bywa bardzo poważna, i z reguły wymaga interwencji osób bardzo dobrze znających ich działanie. Naprawa pomp nie jest bowiem łatwa, i często wymaga dokładnego zbadania przyczyny awarii.

Błyskawiczna naprawa wodnych pomp ciepła

pompa ciepła naprawa bydgoszczNasze osiedle ogrzewane było za pomocą wodnych pomp ciepła, które podłączone były do pobliskiego jeziora. Działały one już kilka lat, i wcześnie nie mieliśmy z nimi absolutnie żadnego problemu, aczkolwiek coraz częściej zdarzały się drobne usterki, wymagające naprawy. Zamiast ryzykować powstanie większej awarii, zdecydowaliśmy się na wynajęcie firmy serwisowej, w celu sprawdzenia w jakim stanie jest każda pompa ciepła naprawa Bydgoszcz miała kilka takich firm, przeprowadzających zarówno montaż pomp oraz ich naprawę, więc mogliśmy wybrać firmę o najlepszej renomie. Nie była nam potrzebna natychmiastowa interwencja do awarii sprzętu, więc spodziewaliśmy się iż będziemy musieli poczekać kilka dni na przyjazd załogi serwisowej, choć pojawiła się ona już na drugi dzień po zgłoszeniu zlecenia. Załoga bardzo dokładnie sprawdziła wszystkie pompy, które zapewniały ciepło do wszystkich domów w osiedlu, oraz błyskawicznie zdiagnozowała usterki, oraz ich przyczyny.

Okazało się iż wszystkie naprawy można wykonać od razu, bardzo niewielkim nakładem pracy, a większość awarii spowodowana jest nieprawidłowym montażem, który miał zostać poprawiony. Serwisanci przedstawili nam również sposoby konserwacji pomp, zwłaszcza filtrów wodnych, które miały tendencję do zatykania się, tak by urządzenia były jeszcze mniej awaryjne i wymagały minimum przeglądów i napraw.