sklep numizmatyczny

Staż w sklepie numizmatycznym

Swój skup monet otworzyłem gdy podczas remontu w domu jednorodzinnym w Bydgoszczy moich rodziców. Gdy odkryłem w pięknej i ogromnej zabytkowej skrzyni pokłady różnego rodzaju zbiorów stwierdziłem, że musi być to fascynujące zajęcie. W końcu ktoś w mojej rodzinie musiał to zbierać.

Ile kosztują rzeczy w sklepie numizmatycznym?

sklep numizmatycznyZapytałem rodziców skąd wzięła się ta kolekcja. Okazało się, że jeden z sąsiadów musiał szybko zarobić pieniądze, ponieważ popadł w spore tarapaty finansowe. Jako, że niejednokrotnie pomagał rodzicom w remoncie a także w drobnych robotach budowlanych oni nie zastanawiali się długo. Kupili od niego cały skup srebra a także skup złota jaki mężczyzna miał na stanie. Jednak wtedy zachorowała babcia i wrzucili to na strych całkowicie o tym zapominając. Stwierdziłem, że odwiedzę sprawdzony sklep numizmatyczny z Bydgoszczy i zapytam ile to wszystko jest warte. Spędziłem w tym miejscu dobrych parę godzin. Sprzedawca z pasją i zaangażowaniem opowiadał o poszczególnych eksponatach. Największe wrażenie zrobiło na mnie to, że bez podpowiedzi typował rok a także za jakich czasów zostały wydane poszczególne rzeczy. Byłem pod wrażeniem i zazdrościłem mu tej wiedzy. Postanowiłem więc, że skup monet stanie się także moją domeną a tego mężczyznę postawiłem sobie za wzór. Na samym początku załapałem się do niego na staż. Przekazał mi mnóstwo informacji a także swojej wiedzy. Pozwolił mi na samodzielną obsługę klienta a w razie błędów poprawiał mnie. Byłem szczęśliwy, ponieważ klienci mieli pojęcie na temat monet. Po roku czasu otworzyliśmy także skup znaczków.

Zapoczątkował to mój zakup na jednym z miejscowych targów staroci. Udało mi się otrzymać stary, skórzany zabytkowy klaser. Znajdowały się w nim znaczki z różnych okresów historycznych. Cieszę się, że nasza współpraca się dobrze układa.