Szkolenia Scrum to mój biznes

Nigdy nie miałam problemów z wystąpieniami publicznymi, ze spotkaniem z nowymi ludźmi. Lubiłam nawiązywać nowe znajomości, udzielać się, uczyć innych. Dlatego też wiedziałam, że chciałabym związać się zawodowo ze szkoleniami i coachingiem.

Scrum to moja pasja

ScrumZaczęłam od podstaw, czyli od nauki. Sama chodziłam na takie kursy, żeby się dowiedzieć jak najwięcej na temat tego, jak powinnam prowadzić swoje szkolenia. Kiedyś przez przypadek weszłam na stronę scrum.org i to mnie wciągnęło. Bardzo spodobała mi się idea scruma. Poczułam, że to coś dla mnie, że to coś co pomoże wielu firmom. Pomyślałam zatem że muszę zacząć od tego by zdobyć tytuł Professional Scrum Master. To podstawa dalszej pracy. Już na tym etapie jestem specjalistą od scruma, jednak nie mam jakiejś specjalizacji. Potem poszłam na szkolenie by zostać Professional Scrum Product Owner. Szkoda że nie ma ta nazwa polskiego odpowiednika, tak mówi się po prostu w skrócie PSPO. Już na tym etapie sama prowadziłam szkolenia, jednak to było dla mnie za mało. Nadal zatem się doskonaliłam, i szkoliłam, żeby oferować moim klientom jeszcze lepsze usługi. Ostatnio byłam na szkoleniu Scaled Professional Scrum, dzięki czemu mam najnowsze informacje z tej dziedziny. Jak na razie branża scrumowa dopiero raczkuje, i nie mam zbyt dużej konkurencji pod tym względem. Większość szkoleń musiałam odbyć za granicą, bo w naszym kraju się takowe nie odbywały. Mój biznes ma zatem wzięcie i mam nadzieję, ze już tak pozostanie. Obecnie ma zapełniony terminarz, i będę prowadziła szkolenia niemalże w całym kraju.

Z pewnością teraz coraz więcej osób będzie miało dzięki mnie tytuł Professional Scrum Master czy podobne. Mam nadzieję, że dzięki temu pomagam wielu firmom w ich działalności. Takie jest moje marzenie odnośnie prowadzenia szkoleń.

To jest polecana strona Scrum.org