Terapia nie tylko małżeńska

 

Ostatnimi czasy wiele się mówi o problemach powstających w związkach. Nie ma w tym nic dziwnego – każda para przechodzi przez trudne chwile. Ważne jest jednak to, by ów kryzys stał się budujący, a nie niszczący dla związku. W uporaniu się z trudnymi momentami w relacji z partnerem może pomóc… psycholog.

Nie tylko nauki przedmałżeńskie

przedmałżeńska terapia dla par w ŁodziWydaje się, że na prowadzone terapie dla par przychodzą tylko i wyłącznie małżeństwa (bądź pary) z bardzo długim stażem. Przyczyny problemów w związku mogą być różne: od naprawdę błahych, dotyczących najczęściej prozaicznej różnicy zdań, po naprawdę poważne, takie jak na przykład zdrada. Tylko czy owe problemy nie dotyczą wyłącznie par z wieloletnim stażem? Okazuje się, że nie. Wiele osób żyje w związkach nieformalnych przez wiele lat, zanim zapadnie decyzja o małżeństwie. W tym czasie również pojawia się wiele trudności oraz wątpliwości. Najczęściej osoby zaręczone chodzą na tak zwane nauki przedmałżeńskie, prowadzone w kościołach w celu przygotowania do sakramentu małżeństwa. Wiele par jednak rezygnuje ze ślubu kościelnego, bądź też oczekuje czegoś więcej niż tylko same nauki. Wówczas mają możliwość skorzystania z terapii przedmałżeńskiej. Jest ona coraz bardziej popularna, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem zajmującego się nią psychologa – niezależnie, czy jest to przedmałżeńska terapia dla par w Łodzi czy w innym mieście. Terapia przedmałżeńska może pomóc  w odpowiedzi na wiele pytań nurtujących parę: czy to odpowiedni moment na legalizację swojego związku? Czy jest to odpowiednia osoba? W jaki sposób pracować nad swoim związkiem by był stabilny i bezpieczny dla obojga partnerów?

Nie ma w tym nic dziwnego, że ludzie chcą zasięgnąć rady przed tak ważnym etapem życia jak zawarcie małżeństwa. Jest to decyzja podejmowana na wiele lat, często nawet na całe życie. Warto zatem przedyskutować z partnerem niewyjaśnione sprawy przy udziale kompetentnej i służącej radą osoby.