Towary eksportowane poza Unię Europejską

Razem z braćmi zajmujemy się produkowaniem rzeczy z drewna oraz ze szkła. Zakres tego, co robimy, jest naprawdę duży: od mebli, przez terraria, po różnego rodzaju gadżety i specjalistyczne sprzęty. Udało nam się rozreklamować na tyle, że zaczęliśmy sprzedawać produkty do sklepów nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach. W końcu zaczęły interesować się nami klienci spoza Unii Europejskiej.

Eksport i wysyłka poza Unię Europejską

eksport towaru poza ueW eksportowaniu większych zestawów naszych produktów zajmowaliśmy się od dłuższego czasu. Do tej pory robiliśmy to wyłącznie w zakresie Unii Europejskiej. Jednak coraz więcej klientów odzywało się do nas z krajów spoza Wspólnoty. Różne sklepy prosiły o zatowarowanie, gdy nasza marka zaczynała być bardziej rozpoznawalna i zaczęliśmy rosnąć jako firma. Poza tym, po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii sytuacja się zmieniała i musieliśmy przygotować się na nowe zasady. Na szczęście firma, z którą współpracowaliśmy doskonale wiedziała na czym polega eksport towaru poza UE. Wiedzieliśmy, że musimy przygotować się na nowe zasady czy wysokości opłat i większą ilość pracy włożonej w samo tworzenie naszych produktów. Bez specjalistów pewnie byśmy nie wchodzili na nowe rynki, jednak razem z nimi mieliśmy pewność, że teoretycznie nic nowego i zaskakującego nas nie przywita niespodziewanie. A w biznesie zawsze dobrze jest mieć zaufanie do sprawdzonych osób, ale ważny jest też rozwój firmy.

Dosyć swobodnie przeszliśmy do eksportowania naszych produktów do krajów spoza Unii Europejskiej. Za wiele nie musieliśmy zmieniać w naszej pracy. Dostosowaliśmy się do nowych opłat i zyskaliśmy nowe kontakty. Z jeszcze większą chęcią dzięki temu zaczęliśmy myśleć o przygotowaniu nowych modeli tworzonych przez nas artykułów.