kardiolog

U kardiologa się nie wstydzimy a u ginekologa już tak

Wiele kobiet wciąż nie miało ani razu badań mammograficznych czy cytologicznych. Obawiają się wizyty u ginekologa, głównie ze wstydu.

Ginekolog jest takim samym specjalistą jak kardiolog

kardiologNiestety, ale ginekolog to taki lekarz przed którym musimy stanąć do pół nadzy, co wciąż w wielu kobietach budzi lęk – zmagają się nie raz z otyłością i obawiają się, że lekarz je wyśmieje. Nic bardziej mylnego. Przecież u takiego lekarza jakim jest sprawdzony kardiolog z Łodzi także trzeba się rozebrać, a jednak nikt nie ma takich oporów. Dlaczego? Klatka piersiowa wydaje się być mniej intymnym miejscem, którego nie ma potrzeby aż tak zakrywać – przecież w lato kobiety podczas pobytu na plaży chętnie ubierają bikini. Kiedy już pani podejmie decyzje, zresztą bardzo słuszną o wyjściu do lekarza ginekologa zaczyna się kolejny problem – czy iść do gabinetu kobiety czy mężczyzny ? Wtedy zazwyczaj sięgają do internetu po poradę. Ciężko jest jednoznacznie orzec kto jest lepszy jako ginekolog, ponieważ zależy to od indywidualnego upodobania pacjentki, oraz zdecydowanie bardziej od fachowości. W ankiecie, która była przeprowadzona w naszym kraju w kilku największych miastach kobiety w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Toruniu oraz Wrocławiu panie wolą mężczyzn jako ginekologów, natomiast w Łodzi, Rzeszowie, Poznaniu, Zielonej Górze i Lublinie królują kobiety. Mieszkanki Torunia, Bydgoszczy oraz Kalisza stwierdziły, że nie czują różnicy. Mówi się, że mężczyzna jako lekarz takiej specjalizacji jest lepszy dlatego, że jest zdecydowanie bardziej delikatny.

Kobieta ginekolog zapewne przechodziła ciąże, więc wie czy ból jest znośny czy nie często zapominając że każdy ma inną odporność na ból. Cóż, wizyta u lekarza specjalisty to nie medycyna pracy, tutaj nic się nie da po prostu załatwić bez badania.