Urządzenie wyświetlające aktualną prędkość

W naszej okolicy kierowcy nie wykazują się nadmiernym rozsądkiem ani też szacunkiem do prawa drogowego, toteż wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami wypadków, spowodowanych przez kierowców przekraczających prędkość w bardzo znacznym stopniu. Nie jest to dla nas akceptowalne, toteż od jakiegoś czasu na ulicach montujemy różnego rodzaju urządzenia, mające na celu wymusić przestrzeganie dozwolonej prędkości.

Wyświetlacze prędkości z miernikiem radarowym

radarowe wyświetlacze prędkości cenaJednym z urządzeń jakie niedawno podpatrzyliśmy w wielu miastach jest radarowy miernik prędkości, taki sam jaki używany jest przez służby drogowe do monitorowania prędkości, aczkolwiek w formie całkowicie autonomicznej. Za radarowe wyświetlacze prędkości cena nie bywa zbyt wygórowana, gdyż są to urządzenia dość proste i niekoniecznie bardzo zaawansowane, jak na sprzęt elektroniczny, aczkolwiek swoje zadanie wykonują doskonale. Mierzą one bowiem prędkość najbliższego samochodu w zasięgu, i jeśli jego prędkość przekracza dopuszczalną normę, jest to natychmiast wskazane na wyświetlaczu przy mierniku. Pomimo dość prostej metody działania, takie urządzenia bardzo skutecznie powstrzymują kierowców przed nierozsądną jazdą, i niejednokrotnie znacznie zmniejszają ilość wypadków na danym odcinku drogi w znacznym stopniu. Takie urządzenia mogą być zamontowane całkowicie autonomicznie, gdyż nie potrzebują do pracy żadnej jednostki sterującej czy innego sprzętu, z którym mogłyby współpracować.

Jedynym ograniczeniem jest konieczność doprowadzenia do takiego miernika źródła zasilania, co czasem może stwarzać niemałe problemy jeśli miałby być ulokowany z dala od miasta. W innym wypadku jest to bardzo wygodne, skuteczne urządzenie, które sprawdza się zarówno w środku miasta jak i poza nim.