Usunięte zdjęcia można odzyskać

Czasami zdarzy się tak, że nie mamy miejsca na dysku. Bywa także tak, że czasami usuwamy coś zbyt pochopnie, uważając, że już nam się nie przyda. A co jeżeli zmienimy zdanie? Dużo ludzi myśli, że jest to nieodwracalne. Na szczęście dysk twardy jest tak skonstruowany, że nie stanowi to żadnego problemu.

Przywracanie usuniętych plików i zdjęć jest możliwe

przywracanie usuniętych zdjęćInformatyka kryje wiele sekretów. Jest to dziedzina życia ludzkiego, ponieważ każdy ma z nią bardziej lub mniej świadomy kontakt. Nie da się tego ukryć, lepiej poznać jej tajniki. Osoby korzystające z komputera muszą wiedzieć, że całkowite i permanentne usunięcie plików jest równoważne ze zniszczeniem dysku. Być może zastanawiałeś się skąd policja bierze dane, które ktoś dawno temu usunął? Otóż są one mocno kompresowane i archiwizowane w takim miejscu, że dobry informatyk wyciągnie je bez najmniejszego problemu. Tak samo jest z Twoimi plikami, jeżeli chcesz odzyskać coś, co uważasz za utracone. Przywracanie usuniętych zdjęć to usługa, którą możesz zamówić w firmach informatycznych. Jedyne co musisz udowodnić, to fakt, że komputer jest Twój. Dyski twarde są szyfrowane, jednak złamanie ich kodu to formalność. Na pewno nurtujące jest w jaki sposób ten nośnik pamięci mieści w sobie tyle danych. Po raz kolejny widzimy wielki wkład kompresowania. Pomysłowość wynalazców jest niesamowita. Nie przypadkowo wynalezienie dysków sprawiło, że postęp technologiczny przyśpieszył kilkakrotnie. Wielkim plusem jest to, że nośniki pamięci są stale udoskonalane, pod względem szybkości działania i pojemności.

Utracone fotografie to żaden problem. Ludzi znających się na informatyce jest wiele, jest to popularne i dochodowe zajęcie. Znalezienie ich nie będzie stanowić problemu. Mimo wszystko polecam przemyśleć decyzję o usunięciu fotografii. Lepiej zapobiegać niż leczyć.