Użyteczny zbiornik na paliwo

Prowadzę własny tor wyścigowy co jest dość wymagającym zajęciem. Przede wszystkim muszę dbać o wyposażenie wszelkich klientów. Jednym z bardziej skomplikowanych zadań jest dostarczanie paliwa na tor, gdyż ludzie często go potrzebują i chcą testować pojazd z zatankowaną jego różną ilością, co daje im zróżnicowane wyniki.

Wykorzystanie zbiornika na torze wyścigowym

zbiornik dwupłaszczowy na paliwoWcześniej nie dysponowałem żadnymi środkami, które umożliwiały zatankowanie pojazdów. Raz dziennie zamawiałem cysternę, która przez parędziesiąt minut tankowała pojazdy i to praktycznie wszystko. Wielu klientów narzekało na brak dystrybutorów, a więc postanowiłem coś z tym zrobić. Wreszcie zamówiłem zbiornik dwupłaszczowy na paliwo, co zdecydowanie okazało się być strzałem w dziesiątkę. Konstrukcja dwupłaszczowa jest czymś na czym mi zależało, gdyż znacznie zwiększa bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Zbiornik jest wtedy znacznie odporniejszy na uszkodzenia i posiada właściwe zabezpieczenia przed wyciekami. Oczywiście zakupiłem, najlepsze, atestowane zbiorniki, które umożliwiały mi praktyczne korzystanie z takiego rozwiązania. Posiadały one wbudowany pistolet do tankowania, dzięki czemu przelewanie paliwa do pojazdów było banalnie proste. Zbiornik był został ustawiony w rejonie wszelkich boxów, dzięki czemu każdy kierowca ze swoim zespołem miał do niego bardzo łatwy dostęp w praktycznie każdym czasie. Sam zbiornik nie był zbyt drogą inwestycją, a jego duża pojemność gwarantowała możliwość hurtowego zamawiania paliwa, co dawało większą oszczędność.

Odkąd mam ten zbiornik klienci są bardzo zadowoleni, ale także zauważyłem wzrost ilości nowych osób chcących skorzystać z usług mojego toru wyścigowego. Możliwość tankowania pojazdu w takim miejscu na pewno jest czymś bardzo potrzebnym, dlatego też sam dziwie się dlaczego zainwestowałem w to tak późno.