W jakiej szafce przechowywać broń?

Posiadając pozwolenie na broń trzeba spełnić kilka bardzo ważnych wymogów. Jednym z nich są warunki, w jakich faktycznie można przechować naszą broń. należy mieć odpowiednią szafę, w której broń będzie prawidłowo ustabilizowana, a także zabezpieczona przed użytkiem osób nieodpowiednich. Szafy tego typu można kupić nie tylko u producentów broni, ale także w innych sklepach.

Przechowywanie broni w dobrej szafie

szafa do przechowywania broniZastanówmy się nad tym, jaka ogólnie powinna być szafa, w której będziemy mogli przechować broń. Po pierwsze, szafy do przechowywania broni powinny być przykręcone w dwóch miejscach do ściany, a także do podłogi. Dzięki temu nikt nie zabierze broni razem z szafą. Po drugie, szafa do przechowywania broni powinna być pancerna. To jest oczywiste. Liczy się także to, jakie ma ona zabezpieczenia. Może to być zamek na klucz, ale także na szyfr. Im lepsze zabezpieczenia, tym broń jest bezpieczniejsza. Liczy się także to, w jakiej pozycji nasza broń jest przechowywana. Powinna ona być ustabilizowana, a lufa skierowana w górę. Obok miejsca na broń powinna znaleźć się mniejsza szafka na amunicję. Robi się zazwyczaj w szafach również przegródkę na dokumentację techniczną broni. Dzięki temu nikt nie będzie mógł podrobić swojego egzemplarza, tak, by imitował Twój. Takie szafy są w pełni bezpieczne. Każdy, kto skontroluje Twoją szafę będzie miał pewność, że broń trzymana jest prawidłowo.

Takie szafki można kupić nawet przez Internet. Jednak pamiętaj, że dobra szafka musi swoje ważyć. Zazwyczaj jest to waga od trzydziestu kilogramów, nawet do sześćdziesięciu. Jest to spowodowane tym, że ściany sejfu wykonane są z blachy pancernej. Oczywiście jest to dodatkowe zabezpieczenie, które może się okazać na wagę złota. Warto o tym pamiętać.