W jakiej temperaturze suszyć tworzywa sztuczne ?

Aby odpowiednio wysuszyć tworzywa sztuczne, należy wytworzyć odpowiednie warunki temperaturowe w urządzeniu. Bowiem jeśli nie uzyskamy odpowiednich parametrów procesu, to granulat nie zostanie odpowiednio przygotowany do dalszej obróbki. Jest to konieczne, aby uzyskać w efekcie finalnym wyroby o bardzo wysokiej jakości.

Jaka jest temperatura suszenia tworzyw sztucznych ?

wysokotemperaturowe suszarki do tworzywDo suszenia granulatu konieczne jest wytworzenie temperatury dochodzącej do kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Niestety nie jest to możliwe bez posiadania specjalnej suszarki. Robią to wysokotemperaturowe suszarki do tworzyw sztucznych, dla których wytworzenie dowolnie wysokiej temperatury nie stanowi najmniejszego problemu. Wystarczy wpisać dane na ekranie komputera i nacisnąć przycisk startu. Zostaniemy poinformowani o przewidywanym czasie suszenia. Proces zakończy się automatycznie, a wysuszone tworzywo sztuczne nie będzie posklejane jak to ma miejsce w przypadku suszenia w niskich temperaturach. Cała wilgoć dość szybko odparuje i zostanie odprowadzona specjalnie zaprojektowanym kominem. Suszarka wysokotemperaturowa musi zostać zamontowana w odpowiednio bezpiecznym miejscu, bowiem jej ścianki nagrzewają się do wysokiej temperatury, która może być źródłem pożaru, jeśli suszarka nie znajduje się w odpowiednim miejscu. Aby ją poprawnie umiejscowić warto wykonać plan zagospodarowania przestrzennego przy pomocy specjalisty, by mieć gwarancję bezpieczeństwa i móc spać spokojnie.

Wysoka temperatura to dość niebezpieczne dla człowieka środowisko, bowiem nie jest on przystosowany do przebywania w takich warunkach. Na szczęście podczas suszenie nie mamy dostępu do wnętrza suszarki, więc poparzenia zostały całkowicie wyeliminowane. Warto jednak zachować ostrożność.