Wagi stosowane do pomiaru masy wagonów

Kolej jest wykorzystywana do wygodnego przemieszczania się pasażerów, ale także do efektywnego przesyłania wszelkiego rodzaju towarów. Kolej towarowa jest zatem wykorzystywana przez wielu producentów do wysyłania wielu produktów, które dotrą do klienta w nienaruszonym stanie. Aby cały proces wysyłki towarów przebiegał bezproblemowo, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego rodzaju wag kolejowych.

Wagi używane w branży kolejowej

wagi kolejoweDzięki specjalnym wagom pomostowym, które dokonują dokładnych pomiarów wagonów, możliwe jest odczytanie i zarejestrowanie wielu pomiarów, istotnych do sporządzenia dokumentacji wysyłkowej. Wagi kolejowe są wykorzystywane przede wszystkim do dokładnego ważenia pojedynczych wagonów, i całych składów kolejowych. Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne mogą jednak umożliwiać nie tylko pomiar samej masy. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, możliwe jest rozporządzanie danymi, które może generować dla nas waga pomostowa. Dzięki niej i czujnikom tensometrycznym, jesteśmy w stanie ustalić prawidłowe ustawienie pojazdu kolejowego na pomoście, a także wykryć uszkodzenia czujnika. Dzięki nowoczesnym wagom możliwe jest przeprowadzanie ważenia statycznego lub dynamicznego. Dobrej klasy wagi kolejowe mogą być także sprzęgnięte z systemami czujników i monitoringu, zapewniających alarmowanie w przypadku, gdy masa wagonu lub składu zostanie przekroczona.

Wagi kolejowe produkowane przez uznanych producentów muszą posiadać specjalne certyfikaty, które świadczą o ich jakości i niezawodności. Dzięki temu, iż wagi kolejowe są wyposażane w wysokiej klasy elementy elektroniczne, pomiar przebiega bez zakłóceń, a cały proces warzenia wagonów i składów kolejowych jest niezwykle efektywny, i pomaga w szybkim wyruszeniu składu w drogę do klienta.