Wakacje w Ciechocinku połączone z rehabilitacją

 

Ciechocinek jest jednym z najbardziej znanych uzdrowiskowych miejsc położonych na terenie naszego kraju. Na wyjazd rehabilitacyjny do tego miasta decydują się zarówno osoby młode jak i starsze. Wiele ośrodków znajdujących się w tym miejscu posiada szeroko rozbudowaną bazę rehabilitacyjną oraz bardzo dobrze wyszkolonych pracowników.

Turnus rehabilitacyjny w Ciechocinku

sanatorium CiechocinekWyjazdy rehabilitacyjne stają się coraz bardziej popularną formą wypoczynku dla osób niepełnosprawnych. Taki wyjazd jest to połączenie miłego z pożytecznym, ponieważ zwiedzamy nowe miejsca jednocześnie poprawiając swój stan zdrowia poprzez różnego rodzaju zabiegi oraz ćwiczenia rehabilitacyjne. Dlatego osób niepełnosprawnych które chciałyby gdzieś wyjechać jednocześnie nie przerywając pracy nad powrotem do zdrowia idealnym rozwiązaniem jest sanatorium Ciechocinek jest jedną z opcji wyjazdu. Ośrodki znajdujące się w tym mieście są bardzo nowoczesne i dostosowane do potrzeb każdej grupy osób niepełnosprawnych. W celu takiego wyjazdu należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. To on decyduje o profilu leczenie oraz wszelkich zaleceniach jakie ośrodek rehabilitacyjny musi spełniać, aby nasza rehabilitacja była dostosowana dla nas. Warto również skontaktować się z lokalnym oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który jest w stanie taki wyjazd zrefundować w całości lub w części. Dlatego koszta takiego wyjazdu często są bardzo niskie.

Podsumowując, każda osoba niepełnosprawna powinna przeanalizować możliwość takiego wyjazdu. Jest to idealna okazja na poprawę swojego stanu zdrowia jednocześnie czując się jak na wakacjach. Wszystkie ośrodki zlokalizowane są w miejscach z bardzo rozwiniętą bazą turystyczną wyposażoną w np: baseny, sauny lub restauracje.