Wanienka z podstawką

Małe dziecko możemy kąpać w małym wiaderku, w umywalce, albo w zlewozmywaku. Rodzice różnie podchodzą do tej kwestii i kąpią dziecko tak, jak jest im najwygodniej. Możemy także kupić praktyczna wanienkę dostępną w kilku rozmiarach i wykonaną z różnych materiałów.

Jak wygląda podstawa pod wanienkę?

podstawy pod wanienkiW internecie, lub w sklepach stacjonarnych z artykułami dla dzieci, znajdziemy kilka rodzajów wanienek do kąpania małych dzieci. Znajdziemy klasyczne, wykonane z tworzywa plastikowego w kształcie owalnym. Są one w rozmiarach od pięćdziesięciu do stu dwóch centymetrów długości, a ich szerokość może wynosić od trzydziestu do pięćdziesięciu pięciu centymetrów. Jeżeli chcemy kupić tylko jedną wanienkę, która będzie nam służyć przez kilka lat, to najlepiej kupić od razu największą. Aby kąpiel dziecka była wygodna tez dla nas, to warto zainwestować w specjalne podstawy pod wanienki. Są to aluminiowe, rozkładane stelaże, na które nakłada się wanienkę. Stelaż jest lekki i wytrzymały. Możemy na nim ustawić obciążenie do maksymalnej wagi piętnastu kilogramów. Kładzenie wanienki z dzieckiem na podłodze, lub w wannie, czy pod prysznicem, jest mało wygodnym sposobem, ponieważ musimy się do niej schylać. Im większe dziecko, tym kąpiel będzie dla nas cięższym zadaniem, bo podnoszenie dziecka stanie się uciążliwe dla naszego kręgosłupa. Klasyczne, plastikowe wanienki wymagają stosowania podstawki, natomiast te turystyczne, które są dmuchane, albo wykonane z sylikonu, możemy położyć na stole, albo przewijaku.

Pierwsza kąpiel nie jest łatwa, ale im więcej im odbędziemy, tym bardziej pewnie będziemy się czuli. Dzieci lubią wodę i lubią się kąpać, dlatego warto sprawić aby była ona przyjemna dla malucha i rodzica. Wielu rodziców nie wyobraża sobie kąpieli malucha w wannie bez podstawki.