hot stamping

Wchodząca do Polski moda na hot stamping

Gdy bylem na wycieczce we Francji zdziwiła mnie jedna rzecz. Na rynku była cała masa punktów, których u ans w Polsce można było szukać ze świecą. Być może w Warszawie było to już dostępne w tamtym czasie, ale ja w swoim niewielkim miasteczku nie mogłem znaleźć nigdzie punktu, który oferowałby znakowanie laserem.

Hot stamping to nowa technologia

hot stamping Oczywiście ktoś musiał się tym zajmować – gdy moi rodzice szli na bal sylwestrowy dostali zaproszenia, w których litery były posrebrzane. Technologia ta nazywała się profesjonalnie wykonany hot stamping w Warszawie, i zwykle była wykonywana w tym samym miejscu co na przykład grawerowanie laserowe. Znałem swoje małe miasteczko na wylot, i zaproszenia te były wykonane albo w miejscu, o którym nawet ja nie wiedziałem, albo zamówione gdzieś indziej. Pytanie pozostawało – gdzie. Czy grawerowanie laserowe już wtedy było wykonywane w Warszawie, czy też zamówienia były składane za granica u naszych zachodnich sąsiadów, skąd musiały przebyć daleką drogę nim trafiły do rąk moich rodziców? Teraz, gdy technologia poszła do przodu, nawet w moim małym miasteczku wiem, gdzie można zamówić znakowanie laserem. Co prawda nie jest mi to do niczego potrzebne, ale dobrze jest wiedzieć, że również u nas znajdują się punkty tego rodzaju. Spytałem kiedyś mojego kuzyna mieszkającego w Warszawie, czy u nich jest tego więcej, ale odpowiedział, że zna jedynie dwa miejsca, w których można było zamówić grawerowanie laserowe. Generalnie jest na to popyt, ale nie aż taki jak w krajach zachodnich. Być może i do nas dotrze moda na to, by grawerować i znakować laserem wszystko co tylko się da, i wówczas osoby prowadzące takie punkty będą przeżywać natłok klientów każdego dnia.

Nim jednak to się stanie muszą pogodzić się z tym, że póki co ich punkty nie będą przetłoczone, zaś w chudsze miesiące trzeba będzie dołożyć do biznesu.