Wegetarianizm, czyli wyłączenie mięsa ze spożywanych produktów

Wegetarianizm nadal budzi spore kontrowersje. Jest to dieta, która opiera się na niejedzeniu mięsa. Oczywiście wegetarianizm może, ale nie musi być połączony ze specyficzną filozofią – wegetarianin w żaden sposób nie przyczynia się do zabijania zwierząt w celach konsumpcyjnych.

Z jakich produktów składa się pudełkowa dieta wegetariańska?

dieta pudełkowa wege w WarszawieWegetarianizm jest też związany z różnymi wyznaniami – przede wszystkim z buddyzmem. Posiłki wegetariańskie wcale nie muszą być niepełnowartościowe. Trzeba tylko wiedzieć, jakie składniki ze sobą łączyć i w jakich ilościach, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu. Wegetarianie mają trudniej ze względu na to, że muszą zastąpić mięso produktami warzywnymi. Białko zastępuje się przede wszystkim roślinami strączkowymi tj. soja, fasola, ciecierzyca i inne. Do tego dochodzi tofu i inne typowo wegetariańskie produkty. Początkujący wegetarianin może czuć się zagubiony w tym świecie (tym bardziej, że takie produkty wcale nie należą do najtańszych!). W związku z tym można pokusić się o catering wegetariański. Są firmy cateringowe, które oferują tzw. diety pudełkowe. Wśród nich są także diety wegetariańskie. Firma przygotuje wszystkie posiłki – przez okrągły miesiąc. Klient nie będzie musiał martwić się o kupowanie produktów i przyrządzanie potraw. Ta dieta pudełkowa wege w Warszawie to prawdziwy hit i coraz więcej osób się na nią decyduje. Jest ona porównywalna cenowo do diety pudełkowej z mięsem, ale ilość składników jest znacznie większa. Oczywiście to dietetyk decyduje o tym, ile konkretnych produktów ma jeść dana osoba, by była zdrowa i pełna sił – by nie brakowało jej żadnych składników.

Przygotowywaniem posiłków zajmują się szefowie kuchni, którzy znają się na kuchni wegetariańskiej oraz wegańskiej doskonale. Taka dieta wiąże się z kosztem około 2 tys. złotych miesięcznie.