Wesele najlepiej z wodzirejem

 

Zawód wodzireja kojarzy się zazwyczaj z  pracą instruktora tanecznego. Takie były bowiem początki wodzirejowania – przypominanie o kolejności wykonywania figur w tańcach grupowych, dawniej bardzo popularnych. Wodzirej kierował obrotami i przejściami po to, by korowód poruszał się sprawnie i płynnie, bez żenujących zakłóceń. 

O roli wodzireja

wodzirej na wesele pomorskieDziś wodzireje – nie tylko mężczyźni, lecz także kobiety – bardzo często angażują się do prowadzenia całych uroczystości, zarówno nawiązujących do dawnych obrzędów np. nocy świętojańskiej, jak i wesel, przyjęć okolicznościowych, imprez firmowych, integracyjnych oraz dla dzieci. Liczba zadań wodzireja zwiększyła się, ponieważ współczesny mistrz ceremonii to także współorganizator i pomysłodawca zabaw, opiekun zaproszonych gości oraz dbająca o dobre samopoczucie i humor wszystkich uczestników – dusza towarzystwa.  Nie zmieniła się kluczowa rola wodzireja na przyjęciach. Zarówno dawniej, jak i współcześnie prowadzący imprezę to przede wszystkim mistrz tańca. To on pokazuje figury, które wszyscy obecni na parkiecie muszą powtarzać, uczy popularnych i mniej znanych kroków. A ponieważ większość uroczystości  wiąże się z muzyką i tańcem – utalentowany, energiczny i wesoły przewodnik to zdaniem wielu – gwarant udanego przedsięwzięcia. W większości regionów Polski standardem stał się wodzirej na wesele Pomorskie mistrzów ceremonii poszukuje w Gdyni.

Zorganizowanie przyjęcia to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza gdy zapraszamy dużą liczbę gości w różnym wieku, o wielorakich upodobaniach. Dobrze zatrudnić mistrza ceremonii, który swoją żywiołowością, pomysłowością, znajomością obrzędów i wyczuciem sytuacji pomoże zintegrować grupę i zadbać o wyśmienitą rozrywkę dla wszystkich. Przewodnik uroczystości zainspiruje swoimi pomysłami i pomoże także w przygotowaniu planu zabawy. 

Szczegółowe informacje na stronie: http://djirek.pl