Właściwości filcu technicznego

Wyroby włókiennicze, oprócz zastosowań w przemyśle tekstylnym i obuwniczym, mogą być także stosowane jako skuteczne materiały izolacyjne i dźwiękoszczelne. Takie ich zastosowania są wykorzystywane szczególnie w fabrykach i zakładach produkcyjnych. Oprócz tego część materiałów włókienniczych może mieć zastosowania polerskie.

Do czego wykorzystywany jest techniczny filc?

filc technicznyNie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że materiały włókiennicze mogą mieć zastosowania wykraczające poza przemysł tekstylny. Przykładem takiego wyjątkowego materiału jest jednak filc techniczny, który ma wiele różnych zastosowań. Filc techniczny jest wyrabiany z naturalnej wełny, która jest poddawana odpowiednej obróbce technicznej oraz mechanicznej, dzięki czemu uzyskuje on bardzo ważne właściwości, przede wszystkim izolacyjne. Przede wszystkim filc techniczny ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, a także jest materiałem dźwiękochłonnym, bardzo skutecznie tłumiącym wibracje, przez co tak chętnie stosuje się go do izolacji zakładów produkcyjnych. Dzięki tmeu ma on wiele zastosowań w przemyśle które są jednocześnie dosyć zróżnicowane. Na przykład filc polerski jest używany do usuwania różnego rodzaju rys z metalu, a nawet stali nierdzewnej. Filc podkładowy zaś to odmiana filcu technicznego stosowana jako podkładki pod różnego rodzaju meble. Ostatni typ filcu technicznego to filc uszczelkowy, wykorzystywany jako szczeliwa w branży budowlanej i hutniczej. Jak wiec widać zastosowania tego materiału są bardzo duże, a niego rola w przemyśle jest bardzo znacząca.

Wyroby włókiennicze wbrew pozorom mogą mieć wiele zastosowań wykraczających poza produkcje ubrań. Wynika to z faktu że takie materiały są bardzo skutecznym materiałem izolacyjnym. Dlatego też produkuje się z nich uszczelki, czy na przykład podkładki.