Wozy paszowe czy paszociągi – jakie rozwiązanie wybrać do gospodarstwa

Proces karmienie jest bardzo ważnym elementem hodowli zwierząt gospodarskich,dlatego tak ważne jest to by przebiegał on sprawnie, by odbywał się o odpowiednich porach jak i to by dostarczana była właściwa ilość pożywienia w trakcie karmienia. ręczne karmienie na dzień dzisiejszych jest raczej niezbyt efektywne. Co jest szczególnie widoczne w przypadku większych gospodarstwa, a co za tym idzie konieczne jest stosownie odpowiednich rozwiązań, które przebieg procesu karmienia usprawnią.

Wozy paszowe oraz paszociągi – pomocne rozwiązania

wozy paszowe produkowane w mazowieckimPrzy usprawnianiu procesu karmienie zwierząt hodowlanych należy zasadniczo wziąć pod uwagę dwa rozwiązania, a mianowicie takie rozwiązania jak paszowozy i paszociągi. Paszociągi to rozwiązanie bardziej wydajne, ponieważ pozwala ono na pełne zautomatyzowanie całego procesu, dzięki czemu mamy pewność, że karmienie będzie się odbywać o odpowiednich porach, w równych odstępach oraz że ilość dostarczanej paszy zawsze będzie odpowiednie. Niestety rozwiązanie to nie zawsze da się zastosować, co wiąże się z ograniczoną przestrzenią gospodarstwa lub też z nietypowym układem, który uniemożliwia wybudowanie takiego paszociągu. Wozy paszowe natomiast maja tę zaletę, że da się je praktycznie zawsze zastosować, o ile będzie dostatecznie dużo miejsca by mógł przejechać ciągnik wraz z przyłączonym do niego paszowozem. Dodatkowo zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jest ono zdecydowanie tańsze niż budowa paszociągu. Przy czym przy kupnie należy zwrócić uwagę na jakoś wykonania wozu paszowe. Dobrze sprawdzają się między innymi wozy paszowe produkowane w mazowieckim. Wybierając to rozwiązanie należy pamiętać, że samemu trzeba pilnować pór karmienia oraz rozwozić pasze, co może być pewnym minusem zwłaszcza w dużych gospodarstwach.

Wybór pomiędzy paszowozem a paszociągiem zależy od tego w jakim gospodarstwie rozwiązania te mają być stosowane. W w związku z czym wybór zawsze pozostaje tutaj kwestią indywidualną.