Wybieramy najlepszy kocioł gazowy

Obecnie wiele osób decyduje się na kotły gazowe, ponieważ są one stale gotowe do pracy a poza tym bardzo łatwo się je obsługuje. Dodatkowym atutem jest to, że nie potrzebują one zbyt wiele miejsca, dlatego w zupełności wystarczy niewielkie pomieszczenie gospodarcze.

Jaki kocioł gazowy będzie najlepszy do ogrzewania?

kotły gazowe opolskieNa rynku dostępnych jest kilka rodzajów kotłów gazowych, które mają jedną wspólną cechę a mianowicie rodzaj paliwa jakim są zasilane. Jednak jest kilka cech, które je dzielą na stojące i wiszące, jedno- oraz dwufunkcyjne, z otwartą lub zamkniętą komorą spalania bądź tradycyjne i kondensacyjne. Czym się od siebie różnią? Otóż kotły stojące są nieco większe o tych wiszących a co za tym idzie ważą o wiele więcej, ponieważ posiadają żeliwny wymiennik ciepła (to on waży najwięcej). Jak twierdzą niektórzy to właśnie za sprawą wymiennika kotły stojące są trwalsze od wiszących. Montaż kotła wiszącego jest bardzo prosty, wystarczy jedynie mieć trochę wolnego miejsca na ścianie. Z kolei kocioł jednofunkcyjny ogrzewa tylko wodę, która krąży w instalacji naszego centralnego ogrzewania. Natomiast kotły gazowe opolskie dwufunkcyjne są „bogatsze” od jednofunkcyjnych, ponieważ wyposażone są w wymiennik, którego zadaniem jest podgrzewanie wody. Dlatego bez problemu może on jednocześnie ogrzewać dom jak i wodę użytkową. Kolejnym rodzajem są kotły z otwartą komorą spalania, które pobierają świeże powietrze. Jednak w tym przypadku pomieszczenie gospodarcze, w którym będzie się on znajdował musi mieć określone wymiary.

To jaki kocioł gazowy będzie najlepszy dla naszego domu zależy od jego powierzchni. Jednak, aby mieć pewność, czy dany model kotła spełni nasze oczekiwania warto na ten temat porozmawiać z ekspertem, który zawsze doradzi nam na co warto zwracać uwagę przy wyborze.