Wykorzystanie wkrętów konstrukcyjnych do zbudowania pergoli

Za oknem w dalszym ciągu mróz i śnieg, ale zapaleni działkowcy powoli zaczynają myśleć o swoich ukochanych ogródkach. Ja postanowiłem w tym roku zbudować okazałą pergolę, która będzie się ciągnęła wzdłuż całej alejki prowadzącej do domku. Wykonanie projektu konstrukcyjnego zajęło mi kilka dni. Pozostało tylko pojechać do najbliższego sklepu budowlanego kupić drewno i wszystkie inne najpotrzebniejsze rzeczy. 

Montaż pergoli wkrętami do drewna

wkręty konstrukcyjne do drewnaPergola jest jedną z najprostszych konstrukcji drewnianych znajdujących się w naszych ogrodach. Musi być jednak bardzo stabilna, sztywna i odporna na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne takie niekorzystne warunki atmosferyczne. Cały montaż musi przebiegać płynnie w tym celu niezbędne są wkręty konstrukcyjne do drewna, przy pomocy których cała kompozycja będzie odpowiednio skręcona. Wybór odpowiednich łączników jest tutaj tak ważny, ponieważ to na pergoli będzie opierał się cały ciężar pnącej się po niej rośliny. Wkręty idealne do zmontowania takiej konstrukcji posiadają specjalną końcówkę nawiercającą, która ułatwia ich montaż. Równie ważną cechą jest element zaciągający, który dodatkowo wkręca się w strukturę drewna. Wkręty konstrukcyjne do drewna montowane są w bardzo wielu rozmiarach dzięki czemu każdy znajdzie łączniki odpowiednio dobrane do swoich potrzeb.  Materiał z którego są produkowane odporny jest między innymi na korazję oraz działanie kwaśnych deszczy. 

Reasumując jeśli planujemy zbudować jakąś drewnianą strukturę konstrukcyjne wkręty do drewna bedą idealnym elementem ściśle łączącym wszystkie elementy. Ich cena jest bardzo zróżnicowana i zależna przede wszystkim od rozmiaru danego wkręta. Użycie ich daje nam stu procentową gwarancję wytrzymałości oraz stabilności całej konstrukcji.