Wymiana pieniądza w sieci

Ilość instytucji finansowych działających na rynku jest ogromna. W przeważającej części są to banki oferujące wszystkie podstawowe instrumenty związane z pieniądzem. Są jednak transakcje finansowe, które nie poddały się monopolizacji przez banki. Mowa tu o wymianie walut i o działalności kantorów w tym zakresie.

Korzystna wymiana walut w kantorach internetowych

kantor internetowyRozwój działalności kantorów internetowych w Polsce rozpoczął się w roku 2009. Powstały one jako samodzielne podmioty lub jako przedłużenie istniejących na rynku kantorów stacjonarnych. Obecnie na rynku działa około 30 platform internetowych oferujących wymianę pieniądza. Przetrwały one wszystkie zawirowania jakie niosły ze sobą przemiany oraz walka konkurencyjna. Wśród istniejących kantorów internetowych istnieje grupa zdecydowanych liderów skupiających największą liczbę klientów. Oferują one najlepsze z punktu widzenia klienta kursy walut oraz rozwijają paletę usług. Marża oferowana przez dobry kantor internetowy jest o kilkanaście procent niższa niż w podmiotach stacjonarnych. Kursy walut są również lepsze niż oferowane przez banki. Dużym ułatwieniem dla klientów jest możliwość zlecenia wykonania przelewu walutowego lub zagranicznego po dokonaniu wymiany. Kantory internetowe oferują bardzo łatwą i czytelną obsługę panelu klienta. Wszystkie transakcje posiadają zabezpieczenia przed przypadkowym „kliknięciem”. To co wyróżnia kantory internetowe spośród innych podmiotów to możliwość samodzielnego ustalenia kursu wymiany. Klient ma również wpływ na ustalenie czasu jej wykonania. Duże znaczenie ma możliwość wystawiania zleceń z każdego miejsca na ziemi o dowolnej porze, w systemie 7/24.

Klienci przykładają bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa swoich pieniędzy powierzanych kantorom. W tym przypadku nad bezpieczeństwem środków pieczę sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Wszystkie niezbędne informacje na temat działalności kantorów znajdziemy na ich stronach internetowych.