wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów i świadomość ludzi

Z każdym rokiem coraz więcej i więcej kierowców jest świadomych przysługujących im praw. Dotyczy to zwłaszcza niewłaściwych zachowań policjantów oraz ubezpieczalni, które próbowały oszukiwać mniej poinformowanych obywateli i nie wypłacać należnych im pieniędzy.

Wypożyczalnia samochodów wypożyczyła samochód na czas naprawy

wypożyczalnia samochodówObecnie na całym Pomorzu trwa akcja uświadamiania kierowców odnośnie procesów, które następują po wypadkach. Jeśli ktoś nie ma innej opcji dojazdu do pracy, a jego samochód musi spędzić w warsztacie tydzień lub więcej, nie ma żadnego problemu, by wypożyczalnia samochodów osobowych wypożyczyła samochód na okres naprawy. Samochód z OC sprawcy oczywiście, nie na koszt poszkodowanego wypadku. Trzeba jednak dowieść przed ubezpieczalnią, oraz jeśli będzie taka potrzeba, również przed sądem, że nie było żadnej innej drogi by dojeżdżać do pracy, a także wypożyczony samochód musi jak najbardziej być podobny do tego, który jest posiadany przez kierowcę i który uległ wypadkowi. Każda wypożyczalnia samochodów osobowych z Trójmiasta powinna mieć w swojej ofercie różne samochody, dlatego nie powinno to być najmniejszym nawet problemem, by dobrać taki, który będzie pasował do podanych kryteriów. Wypożyczalnia samochodów wystawia wówczas fakturę na firmę bądź zwykły rachunek który należy opłacić z własnej kieszeni, a następnie udać się z nim do ubezpieczalni i domagać się zwrotu poniesionych kosztów. Trzeba przygotować się na małe choćby starcie – ubezpieczalnie dość niechętnie podejmują się pokrywania tego typu szkód, dlatego trzeba mieć dobre uzasadnienie wypożyczenia samochodu oraz nie bać się ewentualnej konieczności zeznawania przed sądem.

Zwykle w takich procesach wygrywa osoba domagająca się zwrotu kosztów, dlatego należy iść tam z podniesioną głową licząc na stosunkowo proste zwycięstwo.

Więcej w temacie można znaleźć na: Rentito.pl