ciśnieniomierz

Wyroby medyczne w domu – ciśnieniomierz

Na pewno każdy w domu ma własną, dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb, apteczkę. Nie wątpię, że oprócz tego każdy z nas ma w domu jakieś wyroby medyczne – chodzi mi o sprzęt do monitorowania czy też leczenia chorób.

Ciśnieniomierz często występuje w polskich domach

ciśnieniomierzW moim domu rodzinnym znajduje się ciśnieniomierz, który głównie jest używany przez rodziców – mama ma zwykle zbyt niskie ciśnienie, wtedy musi się napić kawy, aby je podwyższyć, a tata często zbyt wysokie. Żeby zbić trochę ciśnienie, dobrym sposobem może być wypicie jednego piwa – ciśnienie wtedy trochę spada. Oczywiście jest to rozwiązanie tylko dla osób pełnoletnich. W naszym domu jest także inhalator, który biorę zawsze ze sobą, gdziekolwiek wyjeżdżam czy wychodzę z domu. Mam astmę i muszę mieć go zawsze przy sobie, bo nie wiadomo, co spowoduje atak duszności – nadmierna wilgoć w powietrzu czy na przykład zadymienie jakiegoś miejsca. Jak byłam dzieckiem, potrzebny był mi również nebulizator, którym musiałam robić sobie nebulizację co wieczór. Stosuje się go głównie u dzieci – teraz w razie ataku wystarczy mi tylko ten poręczny inhalator, który noszę przy sobie – więc stoi nieużywany od paru lat w szafie. Oprócz tego w domu mamy także przyrząd do mierzenia glukozy we krwi, ponieważ moja mama ma cukrzycę i musi sprawdzać sobie codziennie cukier. Niekiedy musi go zbijać insuliną, jeśli ma zbyt wysoki poziom cukru we krwi. Jest to dość uciążliwe, dlatego radziłabym wszystkim zadbać o swoje zdrowie, póki jest na to czas.

Póki nie macie cukrzycy, starajcie się nie dopuszczać do zbyt dużego stężenia cukru w waszej krwi, w ten sposób zaoszczędzicie sobie nieprzyjemnej i nieuleczalnej choroby. Wiadomo, że na przykład na astmę nie miałam zbyt dużego wpływu, więc nie zawsze da się zapobiec chorobie, ale tam, gdzie można, powinniśmy to robić.