Wytrzymała niecka basenowa

Jeżeli już podjęliśmy decyzję, że chcemy mieć w ogrodzie własny basen, to najwyższy czas na wybór optymalnego modelu. Jeżeli chcemy z niego korzystać sporadycznie, to najlepszy będzie dmuchany, natomiast do częstego użytkowania lepiej się sprawdzi stacjonarny.

Czy poliestrowe baseny są wytrzymałe?

duża poliestrowa niecka basenowaBaseny latem są niezastąpione i coraz częściej można je spotkać na prywatnych posesjach. Tak naprawdę, ich wielkość i głębokość jest zależna od możliwości finansowych i także terenu, gdyż w sprzedaży są dostępne niemalże wszystkie możliwe modele. Domowy basen może być dodatkiem w ogrodzie albo jego główną atrakcją. Jeżeli chcemy mieć basen dla całej rodziny i móc w nim nawet pływać, to idealna będzie duża poliestrowa niecka basenowa, którą montuje się w ziemi. Jest to jeden z lepszych modeli, które charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia i korozję. Niecka jest konstruowana z kilku warstw poliestru, dzięki czemu jest solidna. Co do kształtu, to dostępnych jest wiele modeli, a także jest możliwość wykonania indywidualnego projektu pod wymiar dla klienta. Pod wzgledem parametrów technicznych, tworzywo z poliestru jest najlepszym materiałem budowlanym, gdyż jest odporne na działanie promieniowania słonecznego, mrozu, wilgoci czy  śniegu. Niecki basenowe są oddzielnie sprzedawane jako dno basenu, do którego trzeba dokupić wszelkie, niezbędne akcesoria. Jest to cały osprzęt do napełniania i opróżniania basenu z wody,  filtry czy drabinki i urządzenia do oczyszczania niecki.

Większość modeli basenów można wyposażyć w specjalna pokrywę  która chroni je przed zanieczyszczeniami. Użytkowanie basenu z niecką poliestrową nie wymaga kosztownych przeglądów, a jedynie regularnego czyszczenie i dbania o stan pomp hydraulicznych.