sala na pierwszą komunię

Wyznania kelnerki – sala weselna, salą na pierwszą komunię

Jakiś czas temu znalazłam w końcu stałą pracę, z czego byłam bardzo zadowolona. Wiadomo, że Warszawa jest wielkim miastem i możliwości jest więcej niż w moim małym miasteczku. Dlatego się przeprowadziłam.

Sala na pierwszą komunię – dodatkowa usługa

sala na pierwszą komunię

Teraz to Piaseczno jest moim miejscem pracy. Jestem tam kelnerką i obsługuję dom weselny, w którym często dzieją się różne atrakcje. Przyjeżdżają najróżniejsze panny młode, panowie młodzi i ich rodziny. Niektóre mają tak bajkowe sukienki, że aż sama nie mogę się napatrzeć. Nie tylko sala weselna jest u nas obsługiwana. Wiadomo, że trzeba wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, i nie tylko wesela organizujemy. Może to być też pierwsza komunia, jeżeli rodzice zażyczą sobie tak dużej sali na odbycie się przyjęcia. Niedroga sala na pierwszą komunię w Warszawie to nie łatwe znalezisko. Obecnie rzadko kiedy takie imprezy robi się w domach, i często przenoszą zabawę do różnych lokali. Jest to taka ogólna sala bankietowa, można w niej zrobić wszystko praktycznie, spotkania biznesowe przeróżne, rocznice ślubu, czasami nawet stypy. Lubię moją prace, bo lubię poznawać nowych ludzi i widzieć, jacy są zadowoleni, że na przykład dopiero co zawarli związek małżeński. Zazwyczaj imprezy przebiegają bez jakichkolwiek komplikacji, no ale wiadomo, zdarzają się i kłótnie państwa młodych. Nieraz to śmieszne, bo dopiero co ślubowali sobie miłość do końca życia, a potem drą ze sobą koty i cała sala weselna tego słucha. No ale i takie sytuacje się zdarzają. Takie imprezy to czas, w którym rodzina w końcu się spotyka, i nie zawsze jest to powód do radości. Czasami wylewają z siebie jakąś dawno schowaną urazę.

Różnie to bywa. Moim zadaniem jest podawanie im jedzenia i picia w miarę możliwości, i zapewnienie im dobrej zabawy. Czasami też obsługuję sprzęt grający, gdy akurat nie ma żadnych muzyków. Staram się pomagać im we wszystkim, żeby każdy był zadowolony.