Zabiegi, które pomogą nam się pozbyć niechcianych zmarszczek

Zmarszczki to naturalny proces starzenia się skóry. Jednak kobiety uciekają się do przeróżnych metod, począwszy od kremów a skończywszy na różnych zabiegach mających na celu przywrócenie cerze młodzieńczego wyglądu.

Usuwanie zmarszczek

Wybórusuwanie zmarszczek w Katowicach metody usunięcia zmarszczek jest kwestią osobistą. Jednak zanim poddamy swoją twarz operacjom plastycznym warto wypróbować bezinwazyjne zabiegi na zmarszczki, które mogą okazać się skutecznym sposobem na gładką cerę. Dermatolog może przepisać nam retinoidy stosowane miejscowo, które są częścią kuracji przeciwzmarszczkowej. Ich zaletą jest również to, że wyrównują koloryt oraz zwiększają gładkość naszej cery. Biorąc również pod uwagę ogromną różnorodność kremów przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku większość kobiet a nawet i mężczyzn jest w stanie dobrać odpowiedni kosmetyk do swoich potrzeb. Możemy także skorzystać z inwazyjnych zabiegów takich jak dermabrazja czy mikrodermabrazja, które mają na celu usunięcie zewnętrznej warstwy skóry a to umożliwia wzrost świeżej, zdrowej skóry. Różnicą pomiędzy zabiegami jest ilość usuniętej skóry. Ta druga jest delikatniejsza dla skóry, ale procedura powinna być powtarzana dla optymalnego efektu. Plusem jest również brak efektów ubocznych. Usuwanie zmarszczek w Katowicach może odbyć się poprzez zabieg laserowy, podczas którego wytwarzany kolagen stymuluje produkcję nowych komórek. Następnym sposobem na redukcje zmarszczek jest botoks. Polega on na wstrzyknięciu w określone miejsca na twarzy, szyi czy dekolcie niewielkich ilości toksyny botulinowej.

Zabiegów, które redukują zmarszczki jest wiele, warto więc się skonsultować z lekarzem czy wybrana przez nas metoda jest odpowiednia dla naszej cery. Jeśli nie wiemy jaką metodę wybrać, możemy zapytać się specjalisty o szczegóły dotyczące każdego z zabiegów.