Zadbany samochód domowymi metodami

Pielęgnacja samochodu jest często czynnością nad którą się długo zastanawiamy. Zwłaszcza kiedy wyjazd ze zwykłej myjni wcale nie przynosi nam spektakularnych efektów i zaraz po przyjeździe do domu. W zamian zauważamy widoczne smugi i niedociągnięcia. Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie jak dbać o auto żeby po umyciu wyglądało po prostu efektywnie?

Idealny wygląd naszych aut

środki czyszczące do samochoduOtóż sekret tkwi w dobrze dobranych środkach czystości do naszego samochodu. One nie powinny być przypadkowe i warto poświęcić trochę czasu aby skompletować cały zestaw. Tutaj warto zacząć od dobrego szamponu i akcesoriów do mycia. Jeżeli zamierzamy wykonywać te czynności w domu to musimy mieć czym myć auto. Jednak można też wspomagać się wieloma akcesoriami na myjni. Tutaj przyda się szczotka z rączką lub coś specjalnego do felg. Oczywiście nie można też zapominać o zestawie ściereczek do wycierania i polerowania lakieru. Jeżeli chodzi o wewnętrzną pielęgnację to środki czyszczące do samochodu powinny skupiać się na kokpicie. Jest wiele na rynku, które odświeża i nabłyszcza. Oprócz tego warto mieć coś o uniwersalnym charakterze co pozwoli na oczyszczenie brudu, który a czasem przytwierdza się do kierownicy, pokręteł czy przycisków. Niestety zwykłą wodą ich nie usuniemy, a uniwersalny środek czyszczący da od razu widoczny efekt.

Oprócz tego koniecznie trzeba co jakiś czas myć szyby z zewnątrz oraz wewnątrz. Dzięki temu na dłużej zachowamy tak zwany efekt wow. Tutaj przyda się też najnowszy gadżet zwany niewidzialną wycieraczką. Ten środek tak bardzo spodobał się kierowcom, że tą usługę możemy też dostać w profesjonalnym salonie auto detailingu. Oczywiście można też go nabyć indywidualnie i samodzielnie zaaplikować na dany model samochodu w domowych warunkach.