Zakup nowych ekspresów do kawy do firmy

Nie każde zadanie, przed jakim staje prezes firmy jest mocno wymagające. Czasem zdarza się mi zajmować czymś znacznie lżejszym i przyjemniejszym, niż całodzienne negocjacje z innymi firmami na temat cen i warunków zawieranych umów.

Ostatnio na przykład przeglądałem oferty ekspresów do kawy

ekspresy do kawy w WarszawieCała firma skarżyła się na to, że ekspresy nie działają tak jak powinny. Ciekawym trafem zawsze jak podchodziłem ja, albo mój zastępca, to ekspres działał tak, jak należało. Ostatnio jednak zaciął się na amen, w związku z tym podjęta została decyzja, że czas rozejrzeć się za czymś nowym. Ponieważ nie bardzo miałem komu to zlecić, a sam również miałem raczej leniwy dzień, postanowiłem osobiście się tym zająć. Okazało się, że ekspresy do kawy w Warszawie są dostępne przez tak wiele firm, że nie ma fizycznej możliwości by zapoznać się ze wszystkimi ofertami. Postanowiłem skupić się na tych, które zdawały się być idealnym środkiem pomiędzy jakością a ceną – firma nie była akurat w zbyt dobrej kondycji finansowej, ale nie chciałem też kupować czegoś, co wkrótce miałoby się rozpaść na kawałeczki. Początkowo nie było to aż tak łatwe i proste – przygotowywałem się na całodniowe przeglądanie propozycji, w których pozornie nie byłoby żadnych różnic, podczas gdy w rzeczywistości różnice byłyby diametralne. Okazało się, że na szczęście nie było takiej sytuacji – ekspresy wyraźnie się między sobą różniły, co pozwoliło na łatwe znalezienie tego, czego potrzebowałem. Skończyłem to znacznie szybciej, niż początkowo planowałem, gdy zabierałem się do pracy.

Cała firma była bardzo zadowolona z ekspresów, które wybrałem. Były znacznie lepsze niż to, co mieliśmy do tej pory. Cena również nie była aż tak wysoka – udało mi się wynegocjować całkiem spory rabat, co sprawiło, że była to najlepsza dla mnie oferta.