Zakup nowych przyczep rolniczych

Targi rolnicze są wydarzeniem, które cieszy się dużą poularnością. Rolnicy mają możliwość podczas ich trwania zapoznać się z nowinkami technicznymi, ale również znaleźć sponsorów, inwestorów czy też zakupić nowe paszyny i pojazdy rolnicze. Dlatego włąśnie przynajmniej raz w roku warto się na takie targi udać. 

Przyczepy rolnicze tandem czy dwuosiowe? 

nowe przyczepy rolnicze od producentaZ racji, że w tym roku tato chciał zakupić przyczepę rolniczą, postanowił się udać na targi rolnicze by wybadać runek, a ja mogłem pojechać z nim. Było to pierwsze takie wydarzenie w moim życiu i na pewno na długo zostanie mi w pamięci. Hala na której odbywało się targowisko była ogromna, a na samo wydarzenie zjechało się tysiące rolników i producentów oferujących swoje produkty. Spacerując po hali dostrzegliśmy między innymi stoiska z ciągnikami, rozrzutnikami obornika, dojarkami, automatycznymi podajnikami paszy no i oczywiście poszukiwanymi przez nas przyczepami rolniczymi. Ojciec od razu zabrał mnie do stoiska i wspólnie zaczęliśmy rozeznawać się w temacie. W ofercie producenta w większości były przyczepy wywrotkowe, gdyż jest to towar powszechnie kupowany, ale były również takie smaczki jak platformy do przewozu bel siana, kamieniarki i przyczepy rolnicze hakowe. Największy wybór był wśród wywrotek. My zastanawialiśmy się pomiędzy przyczepą dwuosiową a tandem. Jedna i druga miała swoje wady i zalety tak więc wybór nie był łatwy. Przyczepy rolnicze tandem są łatwe w sterowaniu, a także nowocześniejsze i stabilniejsze jednak droższe niż dwuosiówka. W końcu padło na zakup dwóch przyczep typu tandem. Tata dobił targu i nowe przyczepy rolnicze od producenta miały do nas dotrzeć za dwa tygodnie.

Między innymi właśnie zdecydowaliśmy się na tegho producenta z racji tego, że oferował on dowóz przyczep na tyerenie swojego regionu, który obejmował nasze gospodarstwo. To było batrdzo ciekawe doświadczenie, cieszę się, że tata zabrał mnie ze sobą i mogłem nabyć nieco wiedzy, która z pewnością przyda mi się w przyszłości gdy gospodarstwo zostanie tylko na mojej głowie.