Zakup srebrnego pierścionka

Srebro jest materiałem na tyle tanim, że spokojnie możemy sobie pozwolić nie tylko na zakup samego srebra, ale także szlachetnego kamienia umieszczonego np. w pierścionku. Takim kamieniem może być np. koral, lub inny naturalny jak np. ametyst, czy agat. Ale także bursztyn będzie się pięknie prezentował i nie będzie jednocześnie drogi.

Ile może kosztować taki zestaw?

srebrny pierścionek z bursztynem cenaZakupując srebrny pierścionek z bursztynem cena takiego przedmiotu może być naprawdę niewielka. Przy dość dużym bursztynie osadzonym w srebrze, może to być zaledwie kilkadziesiąt złotych. Wszystko zależy od tego, gdzie taki pierścionek chcemy kupić. U jubilera może być znacznie droższy, niż np. na jakiejś aukcji w internecie, choć czystość srebra, oraz samego bursztynu byłaby identyczna. Najpopularniejszym sprzedawanym srebrem, jest srebro o próbie 925, co daje 92,5% czystego srebra. Gdybyśmy chcieli kupić srebro o próbie 500, miałoby ono 50% srebra w danym stopie. Dlatego łatwo jest określić ilość srebra, zwracając uwagę na jego próbę. Inaczej ma się sprawa z kamieniami szlachetnymi. Jeśli chodzi o bursztyn, to posiada on w swoim składzie nawet do 80% węgla, oraz zaledwie 1% siarki. Reszta to wodór i tlen. Bursztyn jest bardzo plastycznym kamieniem i można z niego wykonywać piękne ozdoby nie tylko do pierścionków, ale także bransolet, wisiorków, czy kolczyków. Zapewne każdy zna słynna bursztynową komnatę wykonana na zamówienie cara, a zaginioną w zawierusze II Wojny Światowej. Bardzo duża strata.

Bursztyn jest na tyle popularny i jest go też w miarę dużo, że nie generuje on olbrzymich cen, jak np. diament. Dlatego można z nie go wykonywać różnorodne oczka do pierścionków, czy ozdabiać efektowne wisiory, broszki i inne elementy ozdób. Bursztyn poza tym, ma także właściwości lecznicze.