Zalety tapet z włókna szklanego

Jednym z trwalszych i bardziej wytrzymałych okładzin ściennych, które oferowane są w sklepach, są bez wątpienia tapety z włókna szklanego. Wytwarzane są z prasowanej tkanej przędzy, która jest robiona ze specjalnego rodzaju szkła. Dzięki temu są odporne na nasiąkanie wodą, zachowują swój estetyczny wygląd przez długi czas. Zapewniają odpowiedni mikroklimat we wnętrzach, który korzystnie wpływa na zdrowie.

Właściwości tapet z włókna szklanego

ozdobna tapeta z włókna szklanegoTego typu rozwiązania cieszą się dużą popularnością w obecnych czasach. Ich zaletami jest atrakcyjny wygląd, duża trwałość oraz funkcjonalność. W wielu miejscach sprawdzi się ozdobna tapeta z włókna szklanego. Jest doskonałym materiałem wykończeniowym, charakteryzuje się dużą odpornością mechaniczną, nie uszkodzą jej nawet środki dezynfekujące. Może być myta, co umożliwia skuteczne pozbycie się zabrudzeń. Ukrywa niedoskonałości ścian oraz sufitów, może być nakładana nawet na pęknięty tynk. Ma wszechstronne zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Można ją nałożyć w kuchniach, gabinetach, a także w warsztatach samochodowych. Klienci mogą zdecydować się na tapety gładkie, a także zdobione różnymi wzorami. Najpopularniejsze są zdobienia, takie jak prążki, romby, jodełki, kształty geometryczne. W sklepach nie zabraknie produktów tradycyjnych oraz nowoczesnych, co umożliwia odpowiednią aranżację danego pomieszczenia zgodnie ze stylem oraz gustem danej osoby. Wyglądają one bardzo estetycznie, zachowują swój doskonały wygląd przez długi czas, są trwałe, proste w montażu. 

W ofercie dostępne są modele jednobarwne oraz wielokolorowe. Mogą być malowane farbami akrylowo-lateksowymi i lateksowymi. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w przypadku pomieszczeń, w których panuje duża wilgotność, takich jak kuchnie lub łazienki. Powinny być mocowane przy użyciu specjalistycznego kleju do tapet z włókna szklanego, które jest mocny oraz gęsty.