Zalety wynikające z montażu rekuperacji

Rekuperacja nazywana również wentylacją mechaniczną to jedyny rodzaj wentylacji, który umożliwia odzyskiwanie ciepła a nie jego utratę tak jak w przypadku dawniej wykorzystywanej wentylacji grawitacyjnej. Jednak dzięki niej zyskujemy znacznie więcej niż tylko niższe rachunki za ogrzewanie.

Zalety rekuperacji czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

montaż systemów rekuperacji krakówJak sama nazwa wskazuje rekuperacja odzyskuje ciepło za pomocą specjalnego urządzenia, którym jest rekuperator, nazywany często sercem całego systemu. To właśnie on odpowiedzialny jest za odzysk ciepła oraz przekazanie go. Oprócz urządzenia w domu montowana pozostała część systemu, czyli kanały wentylacyjne, czerpnia, wyrzutnia a także kratki wentylacyjne, którymi w niektórych pomieszczeniach pobierane jest brudne i zanieczyszczone powietrze a w innych wpuszczane jest świeże i oczyszczone z zanieczyszczeń powietrze. Montaż systemów rekuperacji Kraków jest prosty, jednak wymaga od ekipy ogromnej wiedzy a także doświadczenia. Tylko i wyłącznie prawidłowo podłączona instalacja będzie działała prawidłowo. Jeśli coś będzie źle podłączone system nie będzie spełniał swojego zadania. Dlatego wybierając fachowców do jego montażu warto wybrać sprawdzoną bądź polecaną przez znajomych firmę. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko będzie prawidłowo działać. Bardzo często już na etapie projektu projektanci pytają nas o rodzaj wentylacji. Dla ekip jest to dużym ułatwieniem, ponieważ można wtedy łatwiej ukryć kanały wentylacyjne.

Sama zdecydowałam się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła już na etapie projektu. Dzięki temu ekipie łatwiej było zamontować cały system, gdyż wiedzieli bowiem gdzie powinny pójść konkretne kanały i jak je później zakryć by nie były widoczne.