Zastosowanie blach perforowanych

Blacha perforowana może pełnić różnorodne funkcje. Najszerzej wykorzystywana jest w przemyśle, budownictwie i architekturze. W każdej z tych dziedzin sprawdza się doskonale. Może służyć filtrowaniu, oczyszczaniu, wentylacji lub zdobieniu – w zależności od potrzeb i upodobań zamawiającego.

Do czego nadaje się perforowana blacha?

perforacja blachyMożliwości zastosowania tego wyrobu są bardzo szerokie. Najbardziej typowym sposobem jego użycia jest sito techniczne. Służy wtedy filtracji, nie pozwalając na przedostawanie się zanieczyszczeń mechanicznych w niepożądane miejsce. Najczęściej blachę perforowaną w takiej formie spotyka się więc w oczyszczalniach ścieków. Innym przykładem zastosowania są powierzchnie antypoślizgowe. Perforacja blachy sprawia, że nawierzchnia ma chropowatą fakturę, co zapobiega niechcianemu i niekontrolowanemu ruchowi ludzi i przedmiotów. W ten sposób można zwiększać bezpieczeństwo zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Walory wizualne tego wyrobu sprawiły, ze coraz częściej stosowany jest jako element dekoracyjny. Jego ażurowa forma i możliwość dowolnego kreowania prześwitów są atrakcyjne pod względem estetycznym. Blachy perforowane znalazły więc szerokie zastosowanie w aranżacjach wnętrz, nadając im oryginalny wygląd. Można nimi obijać ściany, dzielić pomieszczenia czy tworzyć dowolne ozdoby. Stosuje się je też jako elementy zdobiące elewacje budynku z zewnątrz oraz jako składniki balustrad i ogrodzeń.

Ilość zastosowań blach perforowanych jest w zasadzie nieograniczona. Jest to bowiem materiał bardzo trwały, który może być niezwykle estetyczny po odpowiedniej obróbce. Atrakcyjny wygląd, jak i walory użytkowe są nie do przecenienia. Ponadto można dowolnie kreować jego wygląd i konstrukcję, tworząc oryginalne wzory.