Zastosowanie pojazdów HDS w różnych gałęziach przemysłu

 

Do samochodu ciężarowego można dołączać różne urządzenia. Ostatnio bardzo popularne stało się instalowanie w samochodach ciężarowych urządzeń dźwigowych. Są to tzw. dźwigi HDS. Znajdują się one najczęściej za kabiną kierowcy.

Podpory stabilizujące pojazdy HDS w trakcie pracy

usługi transportowe hds łódźOprócz tego można spotkać pojazdy, które posiadają dźwig HDS całkowicie w tylnej części wozu lub po jego bokach. Samo urządzenie dźwigowe też musi być odpowiednio wyposażone, aby spełniało swoje funkcje. Na pewno przyda się tu klasyczny hak, za pomocą którego można podnosić różne kontenery. Poza tym stosowane są też chwytaki sterowane przez kierowcę. Takie chwytaki pozwalają na profesjonalny załadunek i rozładunek przedmiotów o przeróżnych gabarytach. Na samochodzie ciężarowym można przewozić naprawdę ciężkie elementy. Dlatego usługi transportowe hds łódź są tak bardzo popularne wśród klientów. Oczywiście pojazd HDS trzeba odpowiednio zabezpieczyć, by mógł bezpiecznie przeprowadzić swoje zadanie. Stosuje się tu specjalnie wykonane podpory. Podpierają one nie tylko samochód ciężarowy, ale również sam dźwig hydrauliczny znajdujący się na pojeździe. Dzięki takim podpórkom możliwe jest utrzymanie pojazdu we właściwej pozycji. Wiadomo, że w czasie takiej pracy obciążenia są naprawdę duże. Klasyczne żurawie wieżowe nie są w stanie dotrzeć w każde miejsce. Dlatego alternatywą może być zastosowanie pojazdów HDS, które są bardziej kompaktowe.

Materiały budowlane mogą być dostarczane bezpiecznie nawet na wysokie kondygnacje – a to wszystko dzięki pojazdom HDS z dźwigami hydraulicznymi. Udźwig pojazdu HDS może wynosić maksymalnie 16 ton. To naprawdę bardzo dużo! Pojazdy HDS stosowane są nie tylko w przemyśle budowlanym, ale również w innych gałęziach przemysłu. Wystarczy wspomnieć o przemyśle drzewnym, maszynowym i elektromaszynowym.