Zastosowanie siatki krępowanej

Metalowe siatki znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w budownictwie i wykończeniach wnętrz, ale również w wielu gałęziach gospodarki. Ich trwałość oraz elastyczność, a także niski koszt produkcji, plastyczność materiału i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb czyni je bardzo uniwersalnym produktem.

Rodzaje siatek krępowanych

siatka krępowanaWyróżniamy kilka rodzajów metalowej siatki w zależności od sposobu jej wytwarzania, użytych materiałów, przeznaczenia i parametrów technicznych. Wykonana z karbowanego drutu siatka krępowana posiada dobrą elastyczność i jest bardzo wytrzymała na odkształcenia. Można ją wykonać z różnych materiałów w zależności od potrzeb. Najbardziej pospolitym wariantem jest zwykła czarna stal, ale siatka spleciona może być również z ocynkowanego drutu, bądź też ze stali nierdzewnej. Siatki cięto-ciągnione wykonywane są z jednego arkusza blachy, który jest odpowiednio nacinany, a następnie rozciągany. Najczęściej wykorzystywana jest do budowania ogrodzeń, obudów oraz osłon. Siatki zgrzewane mają pośredni stopień elastyczności. Wyrób ten pozyskuje się poprzez ułożenie drutu „w kratkę”, a następnie zgrzewanie go w miejscach łączenia. Metalowe siatki stosowane są między innymi jako części urządzeń wentylacyjnych i chłodniczych, a także maszyn rolniczych i urządzeń piekarniczych. Bardzo często są wykorzystywane jako filtry bądź też przesiewacze, doskonale sprawdzają się w roli osłon i obudów, a w budownictwie mogą posłużyć zarówno jako ogrodzenia, jak i elementy dekoracyjne.

Siatki metalowe posiadają wiele różnych zastosowań. Producenci siatki oferują parametry zgodne z indywidualnym zamówieniem klienta, dlatego możemy śmiało zamówić siatkę o konkretnych wymiarach, wykonaną z konkretnych materiałów o konkretnej wielkości oczek i grubości drutów, czy w przypadku siatek cięto-ciągnionych – odstępach w nacięciu. Dzięki temu możemy otrzymać produkt w pełni dostosowany do naszych wymagań.