Zima przyciągnęło narciarzy do Białki

Nowy Rok powitał nas piękną, zimową aurą. W całym kraju obficie spadł śnieg i zrobiło się mroźno i biało. Z tego faktu szczególnie cieszą się dzieci, które niedługo zaczynać będą ferie. Ręce zacierają również właściciele pensjonatów górskich. Zainteresowanie górskim wypoczynkiem wraz ze zmianą pogody drastycznie wzrosło.

Oblężenie w Białce i innych kurortach

noclegi BiałkaCo prawda grudzień nie rozpieszczał nas typowo zimowy klimatem, jednak wszystko wskazuje na to, że nadchodzące tygodnie wynagrodzą nam to z nawiązką. Taka zimowa pogoda cieszy dzieci, które szykują się do ferii. Zadowoleni są również górskie ośrodki wypoczynkowe, które przeżywają już oblężenie. Największym zainteresowaniem cieszą się kurorty ze stokami narciarskimi. Miłośnicy białego szaleństwa tłumnie przybywają w góry. Okazuje się, że jak chodzi o noclegi Białka Tatrzańska na przykład nie ma już praktycznie wolnych miejsc na najbliższe dwa tygodnie. Właściciele pensjonatów zgodnie twierdzą, że nawet, jak w górach śniegu jest pod dostatkiem, to mają zawsze mniej klientów, kiedy w pozostałej części kraju zimy nie widać. Natomiast wtedy, kiedy pojawia się śnieg w różnych rejonach Polski, ludzie zaczynają nabierać ochoty na wyjazd na narty. I te psychologiczne tendencje są niezmienne od wielu lat. Również  w przypadku ferii zimowych. O wiele więcej dzieci pojawia się w kurortach narciarskich, kiedy w całym kraju panuje zima. Tak będzie prawdopodobnie w tym roku.

Za oknem mamy wymarzoną aurę. Śnieg i słońce, z delikatnym mrozem, zachęcają do wychodzenia z domu. Miłośnicy zimowych szaleństw tłumnie ciągnął w góry. W znanych polskich kurortach już zaczyna brakować wolnych pokoi, a jeszcze nie zaczęły się ferie zimowe. Styczeń sprzyja więc właścicielom górskich pensjonatów.