profesjonalne strzyżenie psów

Zwierzęta ze schroniska i profesjonalne strzyżenie psów

Schroniska w Polsce są przepełnione do granic. Zazwyczaj zwierzęta mają ta dość słabe warunki, ponieważ jest ich tam zbyt dużo. Jedzą najgorszą karmę, rzadko kto je odwiedza i mają niewiele radości w swoim życiu.

Profesjonalne strzyżenie psów pomaga w adopcji

profesjonalne strzyżenie psówOstatnio wiele schronisk jednak walczy z tym stereotypem, a także faktycznymi brakami. Obecnie możemy iść do takiego schroniska i po prostu zabrać psa na spacer. Niekoniecznie trzeba takiego psa adoptować, by podarować mu chociaż odrobinę radości. Dziś w schroniskach odbywa się nawet profesjonalne strzyżenie psów. Mają one tez coraz lepszą opiekę medyczną, są kąpane i czesane. Ja swojego psa również przygarnęłam z takiego schroniska. Na początku był bardzo wycofany, ale powoli przyzwyczaił się do nowej sytuacji. Obecnie fryzjer dla psa to ja. Również ja robię mu profesjonalne SPA, myję garnki i przygotowuje najlepsze posiłki jakie umiem. Staram mu się dać to, czego nie dostał w schronisku. Dla mnie psi fryzjer to żaden problem. Mogą spokojnie też kupować mu drogie smakołyki. Nie żałuję na niego pieniędzy, a przede wszystkim jestem przy nim. Musimy pamiętać, że zwierzęta ze schroniska mają naprawdę spore przeżycia za sobą. Tu nie pomogą takie wygody jak fryzjer dla psów, mycie i dobra karma. Trzeba im dać swoje serce i zaufanie. Mam również kota ze schroniska. Panicznie boi się wychodzić na dwór, a ja powoli ją do tego przyzwyczajam. Nie jestem wobec niej nachalna i wymagająca. Wychodzimy tylko tak daleko jak ona chce i ani kroku więcej. Jestem wyrozumiała, bo rozumiem jak wiele przeszła.

W wielkich miastach jak Kraków, Warszawa czy Poznań, jest naprawdę wiele zwierząt w schroniskach. Musimy tylko zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele pracy i wysiłku będzie kosztowało zdobycie jego zaufania. Zdecydowanie jednak warto uratować je od tego losu.