Zwyżka i pielęgnacja zieleni

Pracuję w firmie ogrodniczej. Zajmujemy się przede wszystkim pielęgnacją miejskich parków, choć czasem przyjmujemy niektóre zlecenia od osób prywatnych. Ostatnio musieliśmy wycinać wiekowe drzewo na działce pod miastem. Było schorowane i stanowiło zagrożenie dla mieszkańców.

Zwyżka i obcinanie gałęzi drzew

bezpieczna zwyżka z warszawyPo przyjeździe żeby zobaczyć jak wygląda sprawa już wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie. Drzewo było naprawdę duże, a korona rozłożysta. Niezbędna była nam bezpieczna zwyżka z warszawy , bo inaczej nie sięgnęlibyśmy nawet połowy drzewa. Dobrze, że mamy taką zwyżkę na wyposażeniu. Zaczęliśmy od tego, by dobrze ją ustawić, tak by konary nie spadły ani na samochód, ani też nie zniszczyły za bardzo tego co znajduje się dookoła w ogrodzie. Potem przeszliśmy do pracy. Ścinaliśmy najpierw zewnętrzne konary korony, potem przechodziliśmy coraz bliżej. Nasza zwyżka była kilka razy przenoszona dookoła drzewa, byśmy mieli jak najlepsze dojście do konarów. Potem dźwigiem ładowane były konary na samochód. Trzeba było je też czasem pociąć na mniejsze kawałki. Dzięki zwyżce wiedzieliśmy, że nasze prace są bezpiecznie wykonywane i nikomu z nas nie stanie się krzywda. Po ścięciu drzewa widać było, że faktycznie zostało bardzo zjedzone przez szkodniki. Jeszcze pewnie parę tygodni i drzewo zaczęłoby się chwiać, a potem mogłoby się przewrócić. Jeśli przyszła by burza, silniejszy wiatr, czy piorun walnął w drzewo to momentalnie by się zwaliło albo zapaliło. Przyjechaliśmy w samą porę.

Bez zwyżki nie dałoby się ściąć tak dużego drzewa. Nie można byłoby go ściąć bez pościnania konarów z góry, bo drzewo było tak duże, że narobiłoby szkód przy przewracaniu się. W ten sposób zadbaliśmy o to, by całość wyszła jak najlepiej i klientka także była zadowolona.